אודות

אחד ממותגי היוקרה המבוקש ביותר של חברת ארו-אסיה הוא של בית האופנה הצרפתי בלמיין.
כוכבו של מעצב האופנה פייר בלמיין (1915-1982) החל לדרוך מיד אחרי מלחמת העולם השנייה. אירופה המתאוששת מהמלחמה הקשה בתולדותיה ומשנות רעב ומחסור חיפשה נחמה, צבע ורעננות. בלמיין היה המעצב הנכון בזמן הנכון. תוך זמן קצר הפכה סדנת העבודה שפתח ברחוב 44 Rue François בפריז הפך למוקד עלייה לרגל לכוכבות קולנוע ותיאטרון, מלכות ונסיכות ונשות האצולה האירופאית.
בלמיין השכיל ליצור לעצמו כתב יד מובהק ושילב בעבודותיו את מוטיב הערבסקה המושפע מהתרבות הערבית והמנדרינית. לאחר מותו הוביל המעצב אוסקר דה לה רנטה שהמשיך בקו העיצוב הקלאסי של המעצב המנוח. לאחר עזיבתו של דה לה רנטה נקלע בית האופנה לסחרחרה אומנותית וכלכלית שיוצבה רק עם כניסתו של כריסטופר דקארין לתפקיד המעצב הראשי ב-2005. דאקרין הצליח להחזיר את המותג לכותרות תוך כדי הסתמכות על הארכיון המפואר שהשאיר בלמיין מאחוריו ופרשנות עדכנית. בלמיין חזר להיות מותג פופולארי ואופנתי ורבים מיהרו לחקות את עיצוביו. בשנה שעברה מונה אוליבר רוסטינג, המעצב הראשי של קו הנשים אצל רוברטו קוואלי, למעצב החדש של המותג.

ב-1987 רכשה קבוצת סווטש השוויצרית מבית בלמיין רישיון לעיצוב ושיווק שעוני בלמיין על פי יצירותיו המרכזיות של המותג. שבע שנים אחר כך רכשה הקבוצה את שם המותג עבור הפצת השעונים ברחבי העולם. ב-1997, לציון עשור לחגיגות מותג השעונים נוצרה קולקציה ייחודית בשם "Platinum Collection" הנחשבת כיום פריט לאספנים. מ-2005 שעוני בלמיין הינם השעונים הרשמיים של תחרות היופי מיס שוויץ ומלכת היופי של בלגיה. הזוכה בתחרות מתמנה לשגרירה של שעוני בלמיין וזוכה להציג את הדגמים הנשיים והחושניים של השנה הנוכחית.
שעוני בלמיין נכללים בקטגורית הביניים של שעוני היוקרה בקבוצת סווטש. כיום קיימים מאות דגמים בקולקציה, רובם מיועדים לקהל הנשי בעל מודעות אופנתית גבוהה. ההשפעה התרבותית-אומנותית נמצאת בכל אחד ואחד משעוני המותג והיא ניכרת לאורך כל שנות הקולקציה. מוטיב הערבסקה המפורסם מהווה סימן היכר של המותג והוא תמיד ישולב בשעון בצורה מתוחכמת, זוהרת ואלגנטית: על הלוח, הרצועה ואפילו המכסה.

 אודות
 אודות

צוואתו הרוחנית של פייר בלמיין, שהעריץ נשים כל חייו, מלווה כחוט השני את מעצבי קולקציית השעונים. בעיצוב יש דגש מיוחד על קווים נשיים, חושניים ומלאי תשוקה. השעונים אינם מעוצבים רק על גבי בסיס עגול וקלאסי, אלא מתאפיינים בעיצוב נועז ואופנתי. בקולקציות השונות ישנם שעונים אובאליים, מרובעים, אליפטיים, בדוגמת עלה ועוד כדי להעניק לעונדת ערך מוסף וטרנדי ולסייע לה לבלוט בהמון. הקולקציות מחולקות ל"משפחות" על פי סגנון עיצוב וסטייל אופנתי כמו Eiypsia, Elyses, Dream, Arcade, Arabesyues, Balmazing, B-crazy .
מוטיב ההוט קוטור בשעונים מתבטא בשיבוץ יהלומי ווסלטון איכותיים בעיצוב משתנה. ניתן גם לשבץ על פי בקשות והעדפה אישית. בשעוני בלמיין משתמשים בלוחות אם הפנינה אשר מעניקים לתכשיט גוון מבריק ומהודר. קופסת השעון והצמיד עשויים מפלדת אל חלד והזכוכית היא מינרל קריסטל או ספיר קריסטל הייחודיות למותג. כל שעוני בלמיין עמידים למים בעומקים הנעים בין 30-100 מטר. השעונים אינם שעוני שחיינים מקצועיים, אך בהחלט ניתן להתקלח עמם, לשחות ואפילו לצאת לצלילת שנורקל. מומלץ לבדוק את עמידות השעון פעם בשנה.
לכל שעוני בלמיין בישראל מוענקת אחריות של שנתיים מטעם חברת ארו-אסיה.
טווח מחירים: 2000-15,000 ₪

הנהלה:
דני פייזר-יו"ר ובעלים
נעם בורשטין- מנכ"ל
אלעד לרך – מנהל שיווק ומכירות
מיטל אנגר – מנהלת מותג

www.balmainwatches.com

תנאי אחריות